Google pomoże

https://traffic.naviexpert.pl/remonty/rybnik/

W Polsce nadal ciężko o abonamenty telefoniczne, które pozwalają swobodnie korzystać z internetu. Zasięg sieci bezprzewodowych jest ograniczony, a większość z nich jest szyfrowana i nie pozwala się łączyć przypadkowym użytkownikom. Jeśli udało nam się jednak znaleźć wariant usługi, w którym sieć przyznaje nam spory transfer danych przez GPRS lub WAP, możemy nie martwić się o świetne mapy w sam raz na piesze wycieczki. Bodaj najlepszą i co ważne – całkowicie bezpłatną usługą tego rodzaju, są Mapy Google. Amerykański koncern udostępnia je zarówno posiadaczom pecetów, jak i smartfonów. Trzeba jedynie połączyć się z internetem, aby wyświetlać kolejne arkusze.

Na dziś serwis Google Maps zawiera zintegrowany moduł GPS, dzięki któremu każdy użytkownik smartfona może wykorzystać dane z tego źródła, aby określić precyzyjnie swoje położenie w dowolnym miejscu globu. Dzięki zdjęciom satelitarnym da się jeszcze łatwiej odnajdywać konkretne punkty na mapach i jednoznacznie stwierdzać, gdzie w danej chwili się znajdujemy. System ten ma znacznie więcej zalet.

Bardzo istotnym elementem Map Google są liczne punkty POI oznaczane przez społeczność użytkowników z całego świata. Jest ich bardzo wiele również na polskich mapach, czym Amerykanie dystansują konkurencję dostarczającą zasoby przeznaczone ściśle dla GPS-ów.

W kategorii: Google pomoże Tagi: 

Polecane artykuły:

Różne oblicza GPS-a Różne oblicza GPS-a
Skąd brać mapy? Skąd brać mapy?
Pieszy nie jest gorszy! Pieszy nie jest gorszy!

Zostaw komentarz

Wyślij komentarz

© GPS dla pieszych. Wszystkie prawa zastrzeżone.