Praktyczne udogodnienia

https://traffic.naviexpert.pl/korki/warszawa/

Droższe modele nowoczesnych telefonów posiadają nie tylko świetne odbiorniki do nawigacji. Pisaliśmy już o tym, że coraz częściej łączą moduły GPS z A-GPS, co radykalnie upraszcza i przyspiesza posługiwanie się tym narzędziem. Okazuje się, że na tym nie koniec gadżetów, jakie montują producenci w swoich smartfonach. Dużą popularnością cieszą się w tej chwili cyfrowe kompasy, które mogą dwojako pomagać ich właścicielom. Z jednej strony umożliwiają natychmiastowe wyznaczenie kierunku północnego, co w określonych sytuacjach jest szalenie pożądane.

Aspekt drugi to łatwiejsze używanie mapy, z którą współpracuje GPS. Czasami mamy problem, w jakim kierunku iść, nawet jeśli piesza nawigacja dostarcza nam precyzyjnych wskazań. Kompas eliminuje ten problem, ponieważ zaznacza bezpośrednio na mapie kierunki. Wtedy możemy bez cienia obaw udać się tam, gdzie satelity nam wskazały. Część twórców telefonów, aby jeszcze silniej związać ze sobą klientów, oferuje wyjątkowo atrakcyjne bonusy. Uczyniła tak chociażby fińska Nokia.

Finowie postanowili udostępnić właścicielom smartfonów ich sztandarowej marki darmową nawigację GPS z pełnym dostępem do wszystkich map. Usługa ta zmieniała dwukrotnie nazwę – z Nokia Maps na Ovi Maps i ponownie na Nokia Maps. Szczegółów można dowiedzieć się od swojego operatora.

W kategorii: Praktyczne udogodnienia Tagi: 

Polecane artykuły:

Różne oblicza GPS-a Różne oblicza GPS-a
Skąd brać mapy? Skąd brać mapy?
Pieszy nie jest gorszy! Pieszy nie jest gorszy!

Zostaw komentarz

Wyślij komentarz

© GPS dla pieszych. Wszystkie prawa zastrzeżone.