Skąd brać mapy?

https://traffic.naviexpert.pl/remonty/wloclawek/

Żadna nawigacja GPS – ani piesza, ani samochodowa – nie przyda się na nic, jeśli nie wgramy do urządzenia odpowiednich map terenu, który nas w danym momencie interesuje. Pojawia się tu naturalne pytanie, skąd je wziąć i ile będzie to kosztować. Nieprzebranym źródłem zasobów jest internet, w którym zarówno firmy produkujące nawigacje, jak też użytkownicy indywidualni umieszczają regularnie tysiące map. Obejmują one praktycznie wszystkie państwa świata, bez względu na typ terenu i położenie geograficzne. Za większość arkuszy trzeba zapłacić, ale jednorazowa opłata pozwoli korzystać z nich bez ograniczeń.

Szereg aplikacji służących do obsługi pieszych nawigacji ma zainstalowane podstawowe mapy. W przypadku telefonów kupowanych nad Wisłą są to zazwyczaj aktualne mapy Polski oraz Europy. Możliwe, że będziemy mogli je bezpłatnie aktualizować, jeśli zostaną naniesione nowe drogi oraz trasy wędrówek. Trzeba uważnie sprawdzać parametry ściąganych map, ponieważ część z nich jest dedykowana samochodom i może nie zawierać danych użytecznych dla osób poruszających się pieszo.

Od typu nawigacji oraz aplikacji kartograficznej, z której skorzystamy zależy, czy użytkowanie GPS-a będzie generować nadprogramowe koszty. Czasami niezbędne jest stałe połączenie z internetem, co odbija się na transferze i może być kiepskim interesem.

W kategorii: Skąd brać mapy? Tagi: 

Polecane artykuły:

Różne oblicza GPS-a Różne oblicza GPS-a
Pieszy nie jest gorszy! Pieszy nie jest gorszy!
Praktyczne udogodnienia Praktyczne udogodnienia

Zostaw komentarz

Wyślij komentarz

© GPS dla pieszych. Wszystkie prawa zastrzeżone.