Pieszy nie jest gorszy!

nawigacja android nawigacja iphone 3g

Minęły czasy, gdy satelitarna nawigacja GPS była wyłączną domeną zmotoryzowanych. Naturalnie większosć sprzedawanych na świecie zestawów do nawigacji to urządzenia przeznaczone do montowania w autach, jednakże rynkowe proporcje zaczynają się równoważyć. Wysyp telefonów z odbiornikami GPS lub choćby mniej zaawansowanymi modułami A-GPS sprawił, że nawet w czasie spaceru można podpierać się elektroniczną mapą. Jeśli dobrze poszukamy, może nas to nie kosztować nawet złotówki, choć za najlepsze i regularnie poprawiane mapy trzeba zwykle zapłacić przynajmniej kilka złotych.

Oprócz nawigacji instalowanych fabrycznie w telefonach można wybierać również spośród bogatego zestawu podręcznych urządzeń GPS operujących wyłącznie funkcjami lokalizacyjnymi. Znajdziemy wśród nich modele dla wielbicieli mocniejszych wrażeń – odporne na wstrząsy, skrajne temperatury oraz kontakt z wodą. Ich cena jest zdecydowanie wyższa niż prostszych wariantów, ale za jakość trzeba płacić. Grono konsumentów z wymaganiami jest coraz większe również w naszym kraju.

Porządna nawigacja w komórce powinna jednak wystarczyć jako praktyczny gadżet dla pieszych. Nie trzeba ponadto nosić ze sobą oddzielnego urządzenia, które wskaże nam drogę w nowym miejscu. Śledząc oferty e-sklepów na pewno odszukamy sensowne rozwiązanie, które nie nadwyręży portfela.

W kategorii: Nawigacja w telefonie komórkowy Tagi: 

Polecane artykuły:

Różne oblicza GPS-a Różne oblicza GPS-a
Skąd brać mapy? Skąd brać mapy?
Praktyczne udogodnienia Praktyczne udogodnienia

Zostaw komentarz

Wyślij komentarz

© GPS dla pieszych. Wszystkie prawa zastrzeżone.