Tempo połączenia – co pierwsze?

https://traffic.naviexpert.pl/remonty/czestochowa/

Zdarza się, że potrzebujemy bardzo szybko uzyskać choćby podstawowe dane o aktualnym położeniu. Wówczas spore znaczenie ma szybkość, z jaką nasza nawigacja łączy się ze źródłem danych. Jeśli mowa o zwykłym satelitarnym GPS-ie, to potrzebuje on zdecydowanie więcej czasu, aby – jak to się potocznie mawia – „złapać fixa”. Nawiązywanie kontaktu z satelitami może trwać nawet kilka minut, co może być uciążliwym faktem. Z drugiej strony, gdy nawigacja już się połączy zapisze w swojej pamięci parametry i przy kolejnych uruchomieniach cały proces powinien trwać znacznie krócej. Jak sprawy mają się z A-GPS?

Tańsze nawigacje, które swoją aktywność wiążą z BTS-ami, są pod względem szybkości połączeń bardziej wydajne. Zwykle potrzebują zaledwie kilku sekund, aby wstępnie określić pozycję na mapie i będą ją płynnie aktualizować wraz z pojawianiem się w zasięgu kolejnych stacji bazowych. O ile tylko nasz aparat znajduje się w zasięgu sieci, praca nawigacji będzie sprawna. Rzecz jasna A-GPS traci w sytuacjach, gdy oddalamy się od miast i gdy stacji dostępowych jest wokół coraz mniej.

Wybierając odpowiednie rozwiązanie pod kątem szybkości uzyskiwania danych lokalizacyjnych, na pewno bardziej niezawodny jest GPS. Z drugiej strony w sytuacji nagłej wydajny A-GPS da na siebie czekać zdecydowanie krócej.

W kategorii: Praktyczne udogodnienia Tagi: 

Polecane artykuły:

Różne oblicza GPS-a Różne oblicza GPS-a
Skąd brać mapy? Skąd brać mapy?
Pieszy nie jest gorszy! Pieszy nie jest gorszy!

Zostaw komentarz

Wyślij komentarz

© 5050 GPS dla pieszych. Wszystkie prawa zastrzeżone.